Môj bežecký príbeh

Som horský bežec, aktívny pretekár, študent vysokej školy a tréner atletiky IV. kvalifikačného stupňa. Pochádzam z Brezna a primárne sa venujem horským behom na dlhšie vzdialenosti. V rámci prípravy absolvujem množstvo pretekov a tréningov na rôzne vzdialenosti a taktiež aj na dráhe či asfalte.

S behom som začal ako 18 ročný po skončení s futbalom. Nikdy som nepatril medzi najtalentovanejších ani vo futbale a myslím si že ani v behu. Mojou tvrdohlavosťou a cieľavedomosťou sa mi však podarilo dosiahnuť niektoré úspechy, ktoré si cením. Počas mojej doterajšej bežeckej kariéry a predovšetkým v jej začiatkoch som robil množstvo chýb v tréningu, ktoré sa mi časom podarilo odstrániť a s prispením štúdia na vysokej škole mám možnosť naďalej študovať metodické postupy a trénovať na základe najnovších vedeckých poznatkov, ktoré aplikujem na sebe, keďže nemám a ani som nikdy nemal bežeckého trénera.

Za moje najväčšie športové úspechy považujem titul Majstra Slovenska v krose v roku 2021, víťazstvá na prestížnych slovenských pretekoch ako napríklad Tatranská Šelma Ultra, NonStop beh hrebeňom Nízkych Tatier a množstve ďalších, 2 víťazstvá v Svetovom pohári v roku 2021, 3 umiestnenia v TOP10 vo svetovej Skyrunningovej sérii, či možnosť reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách sveta v horskom behu v roku 2019. Za najväčší úspech však považujem, že robím, to čo ma baví, napĺňa a fakt, že som si za 7 rokov intenzívnej prípravy nespôsobil bežecké zranenie v dôsledku zlého tréningu.